آموزش نصب و استفاده از اکشن فوتوشاپ

اکشن ها ( Action ) یکی از پرکاربردی ترین ابزارهای فوتوشاپ هستند که می توانند در عرض چند ثانیه شما را شگفت زده کنند! با آموزش نصب و استفاده از اکشن فوتوشاپ براحتی میتوانید از این ابزار کاربردی برای پروژه هایتان استفاده کنید. کار با این ابزار بسیار آسان است.

اکشن ها کاربردهای زیادی دارند به عنوان مثال شما ۱۰۰ تصویر مختلف دارید که اندازه همه آنها ۱۲۰۰ * ۱۶۰۰ است و میخواید سایز تصاویر همه این تصاویر را کم کنید و همه این تصاویر را به اندازه ۴۸۰ * ۶۴۰ تبدیل کنید. مسلما این کار زمان زیادی می برد اما با استفاده از اکشن تغییر سایز عکس شما میتوانید تمام این تصاویر را در یک ثانیه کوچک کنید!

استفاده از اکشن فوتوشاپ باعث می شود تا شما نیازی به انجام کارهای تکراری نداشته باشید.

نحوه نصب اکشن در فوتوشاپ

استفاده از action در فوتوشاپ زمان خیلی کمی لازم دارد. برای نصب یک اکشن در فوتوشاپ کافیست فایل اکشن با پسوند ATN را در فوتوشاپ خود باز کنید! یعنی خیلی ساده دوبار روی فایل اکشن با پسوند ATN خود کلیک کنید تا در فوتوشاپ باز شود . کار تمام است! اکشن شما به همین سادگی نصب شده و آماده استفاده می باشد.

در واقع با دولار کلیک کردن و باز کردن فایل Action در فوتوشاپ به طور خودکار به لیست اکشن های شما اضافه می شود.

روش دوم نصب action در فوتوشاپ

در برنامه فوتوشاپ خود در گوشه ی بالای پنل اکشن بر روی آیکون منو کلیک کنید سپس از بین گزینه های موجود بر روی Load Actions کلیک کنید.

سپس وارد مسیری که فایل اکشن را در سیستم خود ذخیره کرده اید شوید و فایل مورد نظر خود را انتخاب کرده و گزینه load را کلیک کنید.

نحوه استفاده از اکشن در فوتوشاپ

پس از نصب اکشن برای اعمال اکشن بر روی تصویر مورد نظر خود باید ابتدا تصویر مورد نظر را در فوتوشاپ خود باز کنید سپس بر روی بر روی اکشن مورد نظر رفته و دکمه PLAY را بزنید تا براحتی عملیات انجام شود.

آموزش نصب و استفاده از اکشن فوتوشاپ

دکمه اجزا یا play به شکل یک مثلث کوچک است که در پایین کادر دیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *