روش فعالسازی رایگان افزونه اکیسمت

روش فعالسازی رایگان افزونه اکیسمت برای جلوگیری از ارسال هرزنامه یا نظرات اسپم است. همانطور که میدانید با افزایش بازدید سایت تعداد اسپم ها هم روز به روز بیشتر می شود.

افزونه ضد اسپم Akismet وردپرس یک افزونه وردپرس بسیار کاربردی است و به شما کمک میکند از شر اسپمرها خلاص شوید.

اما همانطور که میدانید اکسیمت افزونه تجاری است و برای استفاده از آن لازم است هزینه بپردازید. گرچه نصب و فعالسازی آن رایگان است اما شما برای جلوگیری از نظرات ضد اسپم نیاز به کد فعالسازی API دارید.

در این پست قصد داریم روش فعالسازی رایگان افزونه ضد اسپم اکیسمت را آموزش دهیم. با دنبال کردن این روش میتوانید کد فعالسازی رایگان افزونه اکیسمت را بدست آورید و افزونه لذت ببرید.

مراحل فعالسازی افزونه ضد اسپم اکیسمت

ابتدا باید این افزونه را در سایت وردپرس خود نصب کنید.

نصب افزونه Akismet

برای نصب افزونه akismet ابتدا در داشبورد مدیریت سایت خود به قسمت افزودن افزونه های جدید بروید :

داشبورد > افزونه ها > افزودن

پلاگین akismet از آن دسته پلاگین هایی است که به دلیل محبوبیت بسیار زیادی که دارد در صفحه اول افزونه های پرطرفدار و محبوب وردپرس نشان داده می شود. با مراجعه به قسمت افزونه های وردپرس اولین افزونه ای که مشاهده میکنید اکسیمت است.

روش فعالسازی رایگان افزونه اکیسمت

معمولا زمانی که برای اولین بار وردپرس را نصب میکنید به طور خودکار افزونه akismet نیز به صورت پیش فرض همراه وردپرس برایتان نصب می شود. در صورتی که افزونه اکیسمت در سایت شما نصب نیست با مراجعه به قسمت افزونه های وردپرس همانند شکل فوق روی گزینه ” هم اکنون نصب کن” کلیک کنید.

روش فعالسازی رایگان افزونه اکیسمت

پس از نصب افزونه دکمه ای نمایان می شود و از شما میخواهد تا افزونه را فعال کنید. روی دکمه فعال نمایید کلیک کنید. در اینجا رنگ دکمه آبی رنگ است اما در آینده ممکن است رنگ آن آبی نباشد!

پس از نصب و فعالسازی شما به کلید API افزونه نیاز دارید.

روی حساب کاربری اکیسمت خود را تنظیم کنید کلیک کنید تا به سایت اصلی سازنده افزونه هدایت شوید.

انتقال به وبسایت سازنده

با کلیک روی دکمه به سایت اصلی سازنده هدایت می شوید

برای فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس باید روی دکمه سبز رنگ بالا یعنی ” set up your akismet account کلیک کنیم. سپس به صفحه پلن‌ها منتقل خواهیم شد که بصورت زیر است:

مرحله ثبت نام و عضویت در اکیسمت

در این مرحله شما باید در سایت سازنده اکیسمت عضو شوید. برای این کار روی گزینه شخصی یا Personal کلیک کنید و عبارت Get Personal را انتخاب کنید.

در این قسمت از ما ایمیل و اطلاعات پرداخت را می خواهد و همینطور کشور و کد پستی.

در تصویر نوار غلتک سبز رنگ را مشاهده کنید که یک شکلک زرد رنگ در کنار آن قرار دارد. این قسمت مشخص کرده که چقدر میخواهید در سال برای افزونه اکیسمت هزینه کنید.

این غلتک را حرکت داده و روی ۰ دلار قرار دهید.

با اینکار و صفر دلار قرار دادن غلتک گزینه های مربوط به پرداخت حذف می شود و نیازی به پرداخت نخواهید داشت. بنابراین شما میتوانید صفحه ای به صورت شکل زیر مشاهده کنید

حالا نام و نام خانوادگی و ایمیل را وارد کنید.

کافیست روی دکمه آبی رنگ “continue with personal subscription” کلیک کنید. پس از چند دقیقه کلید API در اختیارتان قرار می‌گیرد. آن را کپی کرده و مجدد به پیشخوان وردپرس بازگردید. در تنظیمات افزونه Akismet، کلید API را در محل مورد نظر وارد کنید و تایید نمایید تا فعال‌سازی افزونه Akismet در وردپرس اتفاق بیفتد.

پس از اینکه روی گزینه “continue with personal subscription” کلیک کردید کدی به آدرس ایمیل شما ارسال می شود. آن کد را باید در صفحه ای که اکیسمت به شما نشان می دهد مانند شکل بالا وارد کنید.

روش فعالسازی رایگان افزونه اکیسمت

سپس به پیشخوان سایت خود برگشته و کد API خود را در این قسمت وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *