فعالسازی افزونه اکیسمت و روش کار با akismet

فعالسازی افزونه اکیسمت و روش کار با akismet

قبل از شروع آموزش فعالسازی افزونه اکیسمت و روش کار با akismet بهتر است بدانیم که اکیسمت چیست و چه کاربردی دارد.

اکیسمت یک افزونه انتی اسپمر فوق العاده قوی، سبک و بسیار آسان است و تا این لحظه که این پست را در مورد اکیسمت برای شما می نویسم ۵۰۲۴۰۱۵۷۲۰۱۶ کامنت اسپم توسط اکیسمت در جهان مسدود شده اند.

فعالسازی افزونه اکیسمت و روش کار با akismet

هر سایت وردپرسی حداقل برای یکبار با کامنت های اسپم مواجه شده است. کامنت های اسپم یکی از رایج ترین مشکلات سایت ها است که هم سایت های وردپرسی و هم سایت های دیگر با آن مواجه می شوند. این مشکل به ویژه در سایت های خبری، وبلاگ ها و مجلات بیشتر از دیگر سایت ها دیده می شود.

اگر شما هم یک وبلاگ وردپرسی دارید و با انبوهی هم کامنت های اسپم مواجه شدید جای تعجب نیست. کلافه نشوید. خوشبختانه در وردپرس راه های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند تا از شر کامنت های اسپم خلاص شوید. یکی از این راه ها نصب و فعالسازی افزونه akismet است.

افزونه یا پلاگین اکسیمت یکی از باارزش ترین و قدرتمندترین افزونه های وردپرسی است که مخصوص مسدود کردن و رفع کامنت های اسپم طراحی شده است. روزانه ممکن است بیش از ۱۰۰ کامنت اسپم در سایت دریافت کنید به ویژه اگر مدت زمان زیادی از تاسیس وبلاگ گذشته باشد و حجم مقالات و اخبار موجود در سایت زیاد باشند تعداد کامنت های اسپم بیشتری هم دیده می شود.

افزونه انتی اسپم اکسیمت Akismet یکی از ضروری ترین افزونه هایی است که هر سایت وردپرسی باید آن لا داشته باشد.

روش نصب افزونه اکسیمت Akismet

معمولا هر فردی که وردپرس را برای اولین بار نصب می کند این افزونه نیز همراه وردپرس به صورت پیش فرض نصب می شود و در قسمت افزونه های وردپرس موجود است. اما در صورتی که این افزونه در سایت شما موجود نیست می توان به روش زیر افزونه را نصب کرد.

ابتدا در پنل مدیریت وردپرس که به آن پیشخوان هم می گویند بر روی گزینه افزونه ها یا plugins کلیک کنید , و گزینه افزودن را انتخاب کنید. البته میتوانید این اغزونه را مستقیما از مخزن وردپرس دانلود کنید برای دانلود مستقیم افزونه از مخزن وردپرس بر روی لینک دانلود از مخزن وردپرس کلیک کنید.

ضدهرزنامه اکسیمت اولین افزونه ای است که در قسمت افزودن افزونه ها دیده می شود زیرا یکی از مهمترین و پرطرفدارترین افزونه های وردپرس است.

در صورتی که در این قسمت نام ضدهرزنامه اکسیمت را مشاهده نکردید میتوانید از قسمت جستجوی افزونه که با رنگ قرمز در تصویر مشخص شده است عبارت akismet را وارد کنید تا خیلی سریع افزونه اکسیمت به شما نشان داده شود.

پس از اینکه افزونه را مشاهده کردید بر روی گزینه هم اکنون نصب کن یا install کلیک کنید تا افزونه از مخزن وردپرس دانلود شده و بر روی سایت نصب شود.

سپس بر روی گزینه فعال نمایید یا active کلیک کنید تا افزونه فعال شود.

روش فعال سازی رایگان افزونه اکیسمت Akismet Plugin

افزونه اکسیمت Akismet از آن دسته افزونه هایی است که بعد از نصب با کد API فعال می شود و برای فعال سازی باید کد API Key داشته باشید. اما برای داشتن API Key سایت سازنده اش هزینه و پلن هایی در نظر گرفته که برای فعال سازی و دریافت کد API باید هزینه پرداخت کرد اما برای ما ایرانی ها پرداخت هزینه دلاری به دلیل تحریم ها دشوار است اما این افزونه بسیار باارزش است و ارزش فعال سازی را دارد و یکی از قوی ترین افزونه های وردپرس محسوب می شود.

فعالسازی افزونه اکیسمت و روش کار با akismet

برای فعالسازی افزونه در قسمت تنظیمات افزونه روی حساب کاربری اکیسمت خود را تنظیم نمائید کلیک می کنیم.

با کلیک روی دکمه به سایت سازنده منتقل می شوید.

سپس روی گزینه set up your akismet account کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه به صفحه پلن ها انتقال داده می شوید. که به صورت زیر است :

در این قسمت گزینه personal را انتخاب کنید

فعالسازی افزونه اکیسمت و روش کار با akismet

به منظقه ممنوعه مورد نظر رسیدیم! اینطور که به نظر می رسد از ما اطلاعات پرداخت و کشور را می خواهد. اما ما می توانیم بدون پرداخت API Key را دریافت کنیم. اول ایمیل را وارد می کنیم.

بعد از اینکه ایمیل را وارد کردید در سمت راست کمی با غلتک بازی کنید و قیمت را روی ۰ ببرید. چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ گزینه های مربوط به اطلاعات پرداخت حذف می شوند و نیازی نیست هزینه ای برای دریافت API Key پرداخت کنید.

به جای گزینه های پرداخت گزینه های نام و نام خانوادگی نشان داده می شوند بنابراین تنها با نام و نام خانوادگی، ادرس سایت خود و ایمیل میتوانید کلید API را دریافت کنید. بعد از اینکه نام و نام خانوادگی و نام سایت را وارد کردید روی گزینه Continue with personal subscription کلیک کنید. سپس یک کد فعالسازی به ایمیل شما فرستاده می شود که باید آن را وارد کنید

پس از اینکه کد فعالسازی ایمیل شده را در این قسمت وارد کردید ایمیل دیگری حاوی کلید API Key به آدرس ایمیلتان ارسال می شود. API Key را از ایمیل خود کپی کرده و در سایت خود در قسمت زیر وارد کنید تا افزونه akismet فعال شود.

فعالسازی افزونه اکیسمت و روش کار با akismet

بعد از وارد کردن کد API روی ارتباط با کلید API کلیک کنید. به همین راحتی Akismet فعال می شود.

امیدوارم از آموزش فعالسازی افزونه اکیسمت و روش کار با akismet لذت برده باشید

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *