نمایش تعداد بازدید پست وردپرس با افزونه WP PostViews

نمایش تعداد بازدید پست وردپرس با افزونه WP PostViews

در این پست می خواهیم نمایش تعداد بازدید پست وردپرس با افزونه WP PostViews را آموزش دهیم.

برای بسیاری از کاربران وردپرس این سوال پیش می آید که چطور می توانند تعداد بازدیدکنندگان هر پست یا مطلب را نشان دهند؟ در واقع چطور می توانیم تعداد بازدیدکنندگان هر مطلب را در سایت نشان دهیم؟

اگر شما هم به این فکر می کنید که چطور بازدیدکنندگان هر بخش از سایتتان را در قسمت های مختلف سایت نشان دهید پیشنهاد می کنم حتما این مطلب را بخوانید.

نمایش تعداد بازدید پست وردپرس با افزونه WP PostViews

با نصب افزونه WP PostViews به راحتی می توان تعداد بازدیدکنندگان هر مطلب را در وردپرس نشان داد. کار با این افزونه بسیار آسان است. کافی است از قسمت پنل مدیریت سایت خود به آدرس زیر مراجعه کنید :

داشبورد > افزونه ها > افزودن

سپس در قسمت جستجوی افزونه ها عبارت WP PostViews را جستجو کنید.

نمایش تعداد بازدید پست وردپرس با افزونه WP PostViews

سپس با مشاهده افزونه بر روی گزینه هم اکنون نصب کن کلیک کنید. مانند شکل زیر :

علاوه بر این می توان به طور مستقیم از مخزن وردپرس نیز این افزونه را دانلود کرد. برای دانلود مستقیم این افزونه از مخزن wordpress میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید :

بعد از اینکه افزونه نصب و فعالسازی شد یک گزینه جدید به نام PostViews در پیشخوان سایت وردپرسی شما دیده می شود. از قسمت تنظیمات وارد post views شوید.

گزینه اول تعداد بازدید فرم :

در قسمت تعداد بازدید فرم می توانید تعیین کنید که تعداد بازدید چه اشخاصی محاسبه شود. فقط مهمانان، فقط افرادی که در سایت ثبت نام کرده اند یا تعداد بازدید فرم. انتخاب گزینه تعداد بازدید فرم باعث می شود تا با هر باز باز شدن مطالب شما ، تعداد بازدید آنها برای شما نمایش داده شود.

گزینه بازدید ربات حساب نیست :

در گزینه بازدید ربات حساب نیست در صورتی که می خواهید بازدید ربات ها هم حساب شود گزینه ” خیر” و در صورتی که می خواهید بازدید ربات حساب نشود گزینه ” بله” را انتخاب کنید.

در قسمت قالب بازدید چیزی را تغییر ندهید. فقط در صورتی که نوشته بود %VIEW_COUNT% veiws به جای views بنویسید بازدید.

دقت کنید که به این شکل باشد و گزینه %VIEW_COUNT% را تغییر ندهید.

گزینه نمایش گزینه ها :

این گزینه ها مشخص می کند که تعداد نمایش کجا نمایش داده شود. به طور پیش فرض شمارش تعداد نمایش داده خواهد شد به تمام بازدید کنندگان. توجه داشته باشید که فایلهای تم باید دارای یک فراخوانی به the_views() باشند تا هر شمار نمایش نمایش داده شود.

در نهایت روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

سپس می توانید تعداد بازدیدها را در کنار هر پست و برگه ای که در سایت خود دارید در پیشخوان مشاهده کنید

نمایش تعداد بازدید هر پست به بازدیدکنندگان در وردپرس

یکی از دغدغه های بسیاری از افراد این است که میخواهند تعداد بازدیدکنندگان را بتوانند به بازدیدکنندگان سایت خود نشان دهند و فقط در قسمت پیشخوان وردپرس و برای خودشان نباشد بلکه همه افراد بتوانند تعداد بازدیدکنندگان را ببینند.

با افزونه WP PostViews این مشکل را هم میتوان برطرف ساخت. برای حل این مشکل کافی است کد زیر را در هر بخشی از فایل single.php که میخواهید تعداد بازدیدکنندگان نشان داده شوند قرار دهید:

<?php if(function_exists('the_views')) { the_views(); } ?>

علاوه بر این می توانید از شورت کد نیز برای نمایش تعداد بازدیدکنندگان استفاده کنید. کافی است کد کوتاه زیر را در متن نوشته ها یا برگه های خود قرار دهید :

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *