زبان برنامه نویسی پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون چیست؟

زبان برنامه نویسی پایتون یکی از جذاب ترین زبان های برنامه نویسی دنیاست که نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی خیلی ساده تر است.

زبان پایتون در عین سادگی بسیار قدرتمند و پیشرفته است و امکان طراحی سایت، داده کاوی، سفارشی سازی و ارتقا امکانات و خدمات سایت، خودکارسازی سامانه ها، یادگیری ماشین و… را برایتان فراهم می سازد.

زبان برنامه نویسی پایتون

امروزه زبان python یکی از ابزارهای کلیدی برای طراحی و توسعه وب، هوش مصنوعی و توسعه برنامه های کاربردی به شمار می رود.

زبان python یک زبان برنامه نویسی چندمنطوره سطح بالا و شیء گراست که اولین بار در سال ۱۹۹۱ منتشر شد.

کدنویسی اماده پایتون

فرض کنید شما یک برنامه نویس یا طراح هستید و میخواهید تمام مراحل برنامه نویسی و طراحی را خودتان انجام دهید. یکی از گزینه هایی که می توانید در این راه به شما کمک کند استفاده از سورس کدهای پایتون است.

در اینجا بجای صرف زمان زیاد برای نوشتن کد پایتون میتوانید با استفاده از کدهای آماده در وقت خود صرفه جویی کنید و براحتی با توجه به طرح یا پروژه ای که در نظر دارید کد دلخواهتان را انتخاب کنید.

اگر به دنبال یادگیری زبان پایتون هستید کدنویسی آماده پایتون می تواند به شما کمک کند تا پایتون را به صورت حرفه ای یاد بگیرید. در صورتی که برنامه نویس یا طراح وب هستید میتوانید از کد آماده پایتون در پروژه برنامه نویسی خود استفاده کنید.

کد پایتون طراحی سایت


Python جزو بهترین زبانها برای طراحی سایت است. پایتون از مدلهای برنامه نویسی مختلفی از جمله شی گرا، تابع محور، دستوری و… پشتیبانی می کند. در طراحی سایت پایتون نیز همانند php یک زبان چند منظوره است با این تفاوت که از php بیشتر در طراحی سایت استفاده می شود اما پایتون نه تنها برای طراحی سایت بلکه برای طراحی اپلیکیشن های موبایل،هوش مصنوعی، بازی سازی، داده کاوی، یادگیری ماشین، تحلیل داده ها و… بکار می رود.